Урал
Історія ця почалась чотири роки тому, як раз на двадцяту річницю аваріїї на ЧАЕС. Адміністрація Зони Відчуження вирішила влаштувати у Чорнобилі невеличкий музей техніки, що брала участь у ЛНА (Ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС). На майданчику відстою техніки «Розсоха» відібрали найменьше забруднену техніку (по одному екземпляру БТР, БРДМ, РХМ, БТС4-А, ЗіЛ-131 автоцистерну і пожежну машину «Урал») і встановили все це на колишньому стадіоні Чорнобиля, поруч із парком. Техніку підфарбували, прикрасили жовто-червоними значками радіоактивності і включили данний об'єкт до машруту стандартної "туристичної" програми.
І все це стояло і радувало око різних делегаці і простих туристів аж до весни 2010 року... Ні, на весні радість не зникла, але трохи зменьшилась (пропорційно до об'єму однієї пожежної машини). Червоний пожежний «Урал» таємничо зник з «Музею». Аборигени у приватних розмовах видавали найфантастичніши версії, про те що тут не обішлось без мутантів, а деяки навіть пошепки розповідали історії про «Чорного металіста», який ночами зкручує стратегічно важливі гайки з різної чорнобильської техніки і цілком імовірно, що це він поцупив того «Урала».
Чорнобильський музей техніки. Весна 2008 року
Та згідно з однієї версії (і мені вона вдається найбільш імовірною), машину прибрали самі упорядники музею. У зв'язку з тим, що у кабіні вищеозначеного «Урала» виріс гарний і пишний кущ. Після цього машина (з точки зору упорядників) вже не могла нести високе звання музейного експонату і її прибрали подалі з очей.
Пожежний «Урал» на майданчику музею. Весна 2008 року
Посумувавши трохи за цим чудовим експонатом (мені якраз навпаки дуже подобалась машина з кущем у кабіні), я забув за неї аж до осені цього року. Та ось пару тижнів тому блукаючи околицями Чорнобиля, у одному з дворів я побачив знайомий силует.
Пожежний «Урал» на околиці Чорнобилю. Осінь 2010 року
О! Так це ж вона! Знайшлась!
Трохи більше фото різних «Чорнобильських» пожежних машин є тут: Lost Places/Техніка Чорнобилю/Пожежна техніка